CENTRUM PRAWA ŻYWNOŚCIOWEGO PARTNEREM KONFERENCJI PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2019

CENTRUM PRAWA ŻYWNOŚCIOWEGO PARTNEREM KONFERENCJI PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2019

Zapraszamy na konferencję Plant-Powered Perspectives 2019, której partnerem jest Centrum Prawa Żywnościowego. Podczas wydarzenia przedstawiciele producentów żywności, branża FMCG i HoReCa, inwestorzy, przedstawiciele startupów z branży spożywczej i foodtech będą dyskutować o obecnych wyzwaniach i rozwiązań produktowych, a także przyszłości sektora spożywczego. Konferencja organizowana jest w ramach biznesowo-społecznej kampanii Roślinniejemy, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań.

W ramach konferencji eksperci Centrum Prawa Żywnościowego poprowadzą panel: Alternatywy mięsa i nabiału a obostrzenia w nazewnictwie.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-4 października 2019 r. w przestrzeni “Myśliciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych w Warszawie”. Szczegóły oraz bilety dostępne są TUTAJ

Zmiany – znakowanie żywności

Zmiany – znakowanie żywności

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych. Zmiany dotyczą m.in.