Eksport do UK – dwutlenek tytanu

Eksport do UK – dwutlenek tytanu

W styczniu 2022 r. Unia Europejska zakazała stosowania dwutlenku tytanu (E 171) jako dodatku do żywności. W związku z tym oczekiwano, że na podobną zmianę zdecyduje się Wielka Brytania, która już opuściła UE. Jednak brytyjski odpowiednik Europejskiego Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności stwierdził, że nie podziela on obaw Europejczyków co do bezpieczeństwa stosowania tego dodatku.

Zatem przynajmniej na razie dwutlenek tytanu będzie mógł być obecny w wybranych produktach eksportowanych do UK. Należy jednak pamiętać, że Wielka Brytania posiada już własne regulacje w zakresie bezpieczeństwa żywności i dlatego warto sprawdzić zgodność produktu przed jego eksportem na ten rynek.

Więcej informacji o unijnym zakazie stosowania dwutlenku tytanu znajdą Państwo w naszym wcześniejszym artykule, w którym informowaliśmy o zmianach wprowadzonych przez Rozporządzenie Komisji (UE) 2022/63 z dnia 14 stycznia 2022 r. (zob. TUTAJ).

Sytuacja prawna mięsa laboratoryjnego

Sytuacja prawna mięsa laboratoryjnego

W ubiegły czwartek, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w istotnym webinarze, zorganizowanym przez wiadomoscihandlowe.pl, poświęconym tematyce mięsa komórkowego.

E-forum Prawa Żywnościowego

E-forum Prawa Żywnościowego

23-24 listopada 2023 roku nasze ekspertki – Agnieszka Szymecka-Wesołowska, Aleksandra Jasieniak oraz Alicja Michałowska – będą się dzielić swoją wiedzą w roli prelegentek podczas eFORUM &#...