PREZYDENT PODPISAŁ USTAWĘ O ZMIANACH KOMPETENCJI ORGANÓW KONTROLNYCH

PREZYDENT PODPISAŁ USTAWĘ O ZMIANACH KOMPETENCJI ORGANÓW KONTROLNYCH

Zgodnie z podpisaną przez Prezydenta ustawą z dnia 23 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz niektórych innych ustaw IJHARS przejmuje od Inspekcji Handlowej odpowiedzialność za kontrole jakości handlowej żywności na etapie jej dystrybucji.

Ustawa przenosi kompetencje w zakresie nadzoru nad jakością handlową żywności w obrocie detalicznym, placówkach gastronomicznych i działalności cateringowej spod Inspekcji Handlowej na rzecz Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. W założeniu takie rozwiązanie ma usprawnić działanie urzędowej kontroli żywności w naszym kraju. W tym też celu zostały wzmocnione kompetencje Głównego Inspektora IJHARS, m.in. co do wydawania wytycznych inspektorom wojewódzkim. Większość nowych przepisów ma wejść w życie 1 lipca 2020 r.

Sytuacja prawna mięsa laboratoryjnego

Sytuacja prawna mięsa laboratoryjnego

W ubiegły czwartek, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w istotnym webinarze, zorganizowanym przez wiadomoscihandlowe.pl, poświęconym tematyce mięsa komórkowego.

E-forum Prawa Żywnościowego

E-forum Prawa Żywnościowego

23-24 listopada 2023 roku nasze ekspertki – Agnieszka Szymecka-Wesołowska, Aleksandra Jasieniak oraz Alicja Michałowska – będą się dzielić swoją wiedzą w roli prelegentek podczas eFORUM &#...