Znakowanie żywności w kontekście zrównoważonego rozwoju: oświadczenia środowiskowe i oświadczenia etyczno-społeczne

Jednym z głównych wyzwań, jakie stoją obecnie przed rynkiem spożywczym, jest uczynienie produkcji żywności bardziej zrównoważonej.

Data szkolenia
Na zamówienie
Czas trwania
1,5-2 godz.
Koszt szkolenia

Jednym z głównych wyzwań, jakie stoją obecnie przed rynkiem spożywczym, jest uczynienie produkcji żywności bardziej zrównoważonej. Unijna „Strategia od pola do stołu” zakłada diametralną zmianę w zakresie europejskich systemów żywnościowych, które mają stać się bardziej neutralne dla środowiska i bardziej społecznie odpowiedzialne. W prawie unijnym stopniowo pojawia się wiele nowych wymogów, co stwarza zarówno ryzyka, jak i szanse dla przedsiębiorstw spożywczych. Większą wrażliwość społeczno-środowiskowo przejawiają także konsumenci. Firmy spożywcze będą musiały sprostać tym nowym oczekiwaniom i wymogom prawnym. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu od strony komunikacji z konsumentem.

Zapisz się na szkolenie a dowiesz się m.in.:

  1. Jak poprawnie formułować oświadczenia środowiskowe (greeen claims)?
  2. Jak nie narazić się na zarzut greenwashingu?
  3. Co to są oświadczenia etyczno-społeczne i jak są prawnie regulowane?
  4. Czy ESG i CSR dotyczą przedsiębiorstw spożywczych?
  5. Czy i kiedy Unia Europejska wprowadzi obowiązkowy system znakowania środowiskowego?

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz materiały szkoleniowe w pliku PDF.

Szkolenie prowadzi dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska.

 

HARMONOGRAM SZKOLENIA

Czas trwania szkolenia:
10:00 - 12:00
  1. Europejski Zielony Ład, „Strategia od pola do stołu” i inne dokumenty strategiczne jako wyznaczniki zrównoważonych systemów żywnościowych
  2. Nowe wymogi prawne przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju: należyta staranność i niefinansowe raportowanie i oraz ich wpływ na łańcuchy dostaw
  3. Warunki stosowania oświadczeń środowiskowych (np. „przyjazny dla klimatu”, „o zmniejszonym śladzie węglowym”) i planowane regulacje w „zielonym znakowaniu żywności”
  4. Warunki stosowania oświadczeń etyczno-społecznych (np. znak „fair trade”, znaki dotyczące dobrostanu zwierząt)

POZOSTAŁE SZKOLENIA Zobacz także

Czekamy na Ciebie Napisz do nas!

Nasze usługi kierujemy do wszystkich podmiotów prywatnych i publicznych związanych z sektorem rolno-spożywczym: przedsiębiorstw indywidualnych (producenci, przetwórcy, agenci, dystrybutorzy, importerzy) oraz organizacji. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po start-upy.