Znakowanie napojów alkoholowych przeznaczonych na rynek USA – prawo i praktyka

Planując eksport żywności na rynek amerykański, należy wziąć pod uwagę fakt, że wymagania prawne w zakresie znakowania poszczególnych grup środków spożywczych mogą znacznie różnić się między sobą.

Data szkolenia
Na zamówienie
Czas trwania
4 godz.
Koszt szkolenia
990 zł netto

Planując eksport żywności na rynek amerykański, należy wziąć pod uwagę fakt, że wymagania prawne w zakresie znakowania poszczególnych grup środków spożywczych mogą znacznie różnić się między sobą. Co więcej, grupy te regulowane są przez różne instytucje, co znacznie utrudnia ustalenie jakie wymagania mają finalnie spełniać dane produkty. Branża alkoholowa jest tego doskonałym przykładem.

Jeżeli jesteś zainteresowany eksportem napojów alkoholowych na rynek USA lub też już wprowadzasz swoje produkty na ten rynek, ale nie jesteś pewien, czy spełniasz wszystkie wymagania zapraszamy na szkolenie w trakcie którego zyskasz wiedzę dotyczącą:

– podstawowych regulacji prawnych dotyczących napojów alkoholowych (TTB),

– znakowania napojów alkoholowych (piwo, wino, napoje spirytusowe), m.in.:

  • Health warning statement
  • Brand name
  • Alcohol content
  • Net content

– czym jest „formula” i kiedy wymaga zatwierdzenia,

– czym jest „COLA” ,

– jakie dodatkowe wymagania w zakresie oznakowania obowiązują napoje oznaczone jako „organic”.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz materiały szkoleniowe w pliku PDF.

POZOSTAŁE SZKOLENIA Zobacz także

Plant-based food – prawne aspekty żywności roślinnej

Trend rozwoju sektora żywności roślinnej, jako alternatywy dla produktów odzwierzęcych, stale rośnie. Jeszcze do niedawna była to domena niszowych start-upów, ale obecnie rynkiem tym są coraz bardziej zainteresowane także duże firmy spożywcze, w tym także producenci tradycyjnego mięsa.

Data szkolenia
6 czerwca 2023- ONLINE NA ŻYWO
Koszt szkolenia
450 zł netto zł + VAT

Urzędowe kontrole żywności – prawo i praktyka

Szkolenie dotyczy praktycznych aspektów funkcjonowania w Polsce przebiegu urzędowych kontroli żywności z perspektywy przedsiębiorcy. Szkolenie opiera się na przykładach rzeczywistych decyzji inspekcji kontrolnych i orzeczeń sądowych..

Data szkolenia
13 czerwca 2023
Koszt szkolenia
790 zł netto zł + VAT

Czekamy na Ciebie Napisz do nas!

Nasze usługi kierujemy do wszystkich podmiotów prywatnych i publicznych związanych z sektorem rolno-spożywczym: przedsiębiorstw indywidualnych (producenci, przetwórcy, agenci, dystrybutorzy, importerzy) oraz organizacji. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po start-upy.