Znakowanie napojów alkoholowych przeznaczonych na rynek USA – prawo i praktyka

Planując eksport żywności na rynek amerykański, należy wziąć pod uwagę fakt, że wymagania prawne w zakresie znakowania poszczególnych grup środków spożywczych mogą znacznie różnić się między sobą.

Data szkolenia
Na zamówienie
Czas trwania
4 godz.
Koszt szkolenia

Planując eksport żywności na rynek amerykański, należy wziąć pod uwagę fakt, że wymagania prawne w zakresie znakowania poszczególnych grup środków spożywczych mogą znacznie różnić się między sobą. Co więcej, grupy te regulowane są przez różne instytucje, co znacznie utrudnia ustalenie jakie wymagania mają finalnie spełniać dane produkty. Branża alkoholowa jest tego doskonałym przykładem.

Jeżeli jesteś zainteresowany eksportem napojów alkoholowych na rynek USA lub też już wprowadzasz swoje produkty na ten rynek, ale nie jesteś pewien, czy spełniasz wszystkie wymagania zapraszamy na szkolenie w trakcie którego zyskasz wiedzę dotyczącą:

– podstawowych regulacji prawnych dotyczących napojów alkoholowych (TTB),

– znakowania napojów alkoholowych (piwo, wino, napoje spirytusowe), m.in.:

  • Health warning statement
  • Brand name
  • Alcohol content
  • Net content

– czym jest „formula” i kiedy wymaga zatwierdzenia,

– czym jest „COLA” ,

– jakie dodatkowe wymagania w zakresie oznakowania obowiązują napoje oznaczone jako „organic”.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz materiały szkoleniowe w pliku PDF.

POZOSTAŁE SZKOLENIA Zobacz także

Czekamy na Ciebie Napisz do nas!

Nasze usługi kierujemy do wszystkich podmiotów prywatnych i publicznych związanych z sektorem rolno-spożywczym: przedsiębiorstw indywidualnych (producenci, przetwórcy, agenci, dystrybutorzy, importerzy) oraz organizacji. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po start-upy.