Znakowanie napojów alkoholowych przeznaczonych na rynek USA – prawo i praktyka

Planując eksport żywności na rynek amerykański, należy wziąć pod uwagę fakt, że wymagania prawne w zakresie znakowania poszczególnych grup środków spożywczych mogą znacznie różnić się między sobą.

Data szkolenia
24 marca 2023- ONLINE NA ŻYWO
Czas trwania
4 godz.
Koszt szkolenia
990 zł netto

Planując eksport żywności na rynek amerykański, należy wziąć pod uwagę fakt, że wymagania prawne w zakresie znakowania poszczególnych grup środków spożywczych mogą znacznie różnić się między sobą. Co więcej, grupy te regulowane są przez różne instytucje, co znacznie utrudnia ustalenie jakie wymagania mają finalnie spełniać dane produkty. Branża alkoholowa jest tego doskonałym przykładem.

Jeżeli jesteś zainteresowany eksportem napojów alkoholowych na rynek USA lub też już wprowadzasz swoje produkty na ten rynek, ale nie jesteś pewien, czy spełniasz wszystkie wymagania zapraszamy na szkolenie w trakcie którego zyskasz wiedzę dotyczącą:

– podstawowych regulacji prawnych dotyczących napojów alkoholowych (TTB),

– znakowania napojów alkoholowych (piwo, wino, napoje spirytusowe), m.in.:

  • Health warning statement
  • Brand name
  • Alcohol content
  • Net content

– czym jest „formula” i kiedy wymaga zatwierdzenia,

– czym jest „COLA” ,

– jakie dodatkowe wymagania w zakresie oznakowania obowiązują napoje oznaczone jako „organic”.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz materiały szkoleniowe w pliku PDF.

POZOSTAŁE SZKOLENIA Zobacz także

Nowe regulacje dotyczące opakowań – recykling, oznaczenia segregacji, preferowane surowce, zakazy sprzedaży oraz inne wymogi

Szkolenie dotyczy omówienia projektowanych polskich i unijnych zmian wymogów dla opakowań takich tak: nowe unijne rozporządzenie w sprawie opakowań, przepisy wdrażające dyrektywę plastikową i Rozszerzoną Odpowiedzialność Producenta, a także system kaucyjny.

Data szkolenia
28 lutego 2023- ONLINE NA ŻYWO
Koszt szkolenia
450 zł netto zł + VAT

Czekamy na Ciebie Napisz do nas!

Nasze usługi kierujemy do wszystkich podmiotów prywatnych i publicznych związanych z sektorem rolno-spożywczym: przedsiębiorstw indywidualnych (producenci, przetwórcy, agenci, dystrybutorzy, importerzy) oraz organizacji. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po start-upy.