Niższe ceny, nowe obowiązki

Niższe ceny, nowe obowiązki

Polecamy Państwu najnowszy numer Magazynu Galerie Handlowe, w którym Patryk Kalinowski omówił zapowiadane zmiany dotyczące informowania o cenach towarów i usług.

W artykule przedstawione zostały założenia Nowego Ładu Konsumenckiego, czyli unijnej strategii mającej na celu wzmocnienia ochrony konsumentów. Zgodnie z zapowiadanymi przepisami, które już niedługo zaczną obowiązywać we wszystkich krajach UE, przy przecenionych towarach i usługach będzie musiała pojawić się informacja o najniższej cenie owego towaru lub produktu, która obowiązywała w ciągu ostatnich 30 dni. Projektowane przepisy mają powstrzymać praktyki związane ze sztucznym zawyżaniem cen.

Z pełnym artykułem, w którym Patryk Kalinowski podpowiedział, jak przygotować się do zmian oraz co grozi za niedostosowanie się do przepisów, mogą się Państwo zapoznać TUTAJ.

Szampański wyrok TSUE

Szampański wyrok TSUE

Na stronie Trybunału Sprawiedliwości UE opublikowany został ciekawy wyrok z 9 września 2021 r.

Ogólnopolska Konferencja „Od pola do stołu”

Ogólnopolska Konferencja „Od pola do stołu”

Zapraszamy do działu w konferencji, podczas której na czynniki pierwsze rozłożone zostaną założenia nowej unijnej strategii „Od pola do stołu”, która w kompleksowy sposób uwzględnia...