Forma Współpracy Ocena Etykiet Krajowych

Nasze oceny uwzględniają nie tylko regulacje prawne, ale także praktykę organów kontrolnych i orzecznictwo sądów krajowych i europejskich. Do każdego oznakowania podchodzimy indywidualnie.

Możemy także przejąć proces kompleksowo i wraz ze współpracującymi z nami grafikami dokonać wszelkich zmian w materiałach graficznych, które okażą się niezbędne w wyniku analizy prawnej.

Ocena Etykiet Krajowych

Przedmiotem oceny jest zgodność oznakowania z obowiązującymi w Polsce krajowymi i unijnymi przepisami z zakresu oznakowania żywności. W analizie brane jest pod uwagę stanowisko organów kontrolnych i orzecznictwo sądowe. Klient otrzymuje ocenę prawną, ponieważ przygotowuje ją prawnik, ekspert w zakresie prawa żywnościowego.

8759 +
ocenionych produktów spożywczych

Analiza etykiety - raport

Analiza dotyczy informacji zamieszczonych na etykiecie/opakowaniu/ulotce produktu.

Ocena przedstawiana jest w formie raportu z tabelą zawierającą rekomendacje zmian co do poszczególnych elementów oznakowania wraz ze wskazaniem podstawy prawnej i krótkim komentarzem.

  • Usługa z ubezpieczeniem OC prawników do 10 mln zł;
  • Gwarancja jakości FOOD LAW (zapytaj);
  • Każdą analizę etykiety wykonujemy dwukrotnie – na początku i po wprowadzeniu naszych uwag przez klienta;
  • Raport w j. polskim (na życzenie w języku angielskim).

Ocena etykiety - komentarze na etykiecie

Ocena dotyczy informacji zamieszczonych na etykiecie/opakowaniu/ulotce produktu.

Ocena przedstawiana jest w formie komentarzy zamieszczanych bezpośrednio na graficznym wzorze  etykiety/opakowania/ ulotki. Ocena zawiera wskazanie elementów wymagających zmiany wraz z  podstawą prawną i krótkim uzasadnieniem.

  • Usługa z ubezpieczeniem OC prawników do 10 mln zł;
  • Gwarancja jakości FOOD LAW (zapytaj);
  • Każdą analizę etykiety wykonujemy dwukrotnie – na początku i po wprowadzeniu naszych uwag przez klienta;
  • Ocena w j. polskim (na życzenie w języku angielskim).

Nowa etykieta - przygotowanie etykiet

Przedmiotem usługi jest stworzenie wzoru treści etykiety/opakowania ulotki spełniającego obowiązujące w Polsce wymagania prawne w zakresie oznakowania środków spożywczych.

Projekt tekstów oznakowania przedstawiany jest w formie pliku edytowalnego WORD do wykorzystania na dalszych etapach projektowania.

  • Usługa z ubezpieczeniem OC prawników do 10 mln zł;
  • Gwarancja jakości FOOD LAW (zapytaj).

Czekamy na Ciebie Napisz do nas!

Nasze usługi kierujemy do wszystkich podmiotów prywatnych i publicznych związanych z sektorem rolno-spożywczym: przedsiębiorstw indywidualnych (producenci, przetwórcy, agenci, dystrybutorzy, importerzy) oraz organizacji. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po start-upy.