Kolejny sukces FoodLaw: Uchwały Zespołu ds. Suplementów Diety w postępowaniu przed GIS

Kolejny sukces FoodLaw: Uchwały Zespołu ds. Suplementów Diety w postępowaniu przed GIS

Z przyjemnością informujemy, że FoodLaw wspierało duży międzynarodowy podmiot działający na rynku suplementów diety w ramach postępowania wyjaśniającego[1] wszczętego przez Głównego Inspektora Sanitarnego ze względu na Uchwałę Zespołu ds. Suplementów Diety, doprowadzając do korzystnego dla Klienta zakończenia.

Mimo obecności w produkcie składnika mineralnego w ilości przekraczającej limit wskazany przez organ opiniodawczo-doradczy działający w ramach Rady Sanitarno-Epidemiologicznej, zakwestionowane produkty finalnie otrzymały status „Postępowanie zakończono. Zaproponowana kwalifikacja jest prawidłowa„. Pozwoliło to Klientowi na kontynuację sprzedaży oraz ochroniło go przed ogromnymi stratami finansowymi.

Sukces postępowania jest efektem zbudowania merytorycznej argumentacji uwzględniającej wiedzę naukową oraz dużego nakładu czasu poświęconego na kontakt z organami. Dziękujemy naszemu Klientami za zaufanie oraz otwartość na współpracę.

Jeżeli mierzą się Państwo z problemem zakwestionowania suplementów diety zapraszamy do kontaktu z FoodLaw. Nasz zespół zaangażowanych i wykwalifikowanych prawników podejmie wszelkie możliwe kroki prawne, aby wynik postępowania był satysfakcjonujący i w jak najmniejszym stopniu wpłynął na biznes.

[1] Wszczętego w oparciu o art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2020.2021 ze zm.).