Międzynarodowe Targi Suplementów Diety i Żywności Funkcjonalnej

Międzynarodowe Targi Suplementów Diety i Żywności Funkcjonalnej

Od 5 do 7 kwietnia w warszawskim EXPO XXI odbywać się będzie wyjątkowe wydarzenie gromadzące producentów, dystrybutorów, importerów i eksporterów nutraceutyków, a także naukowców i pracowników działów badań. Podczas kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Suplementów Diety i Żywności Funkcjonalnej nie może zabraknąć również i naszej Kancelarii – ekspertki FoodLaw wystąpią w ramach sesji „Spring Agenda”.

Drugiego dnia Targów prelekcję „Zielony łańcuch dostaw suplementów diety – nowe wyzwania w kontekście regulacji prawnych” wygłosi dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska. Wspólniczka FoodLaw skupi się na koncepcji zrównoważonych systemów żywnościowych oraz działaniach podmiotów z branży spożywczej skierowanych na przeciwdziałanie zmianom klimatu w kontekście przewagi konkurencyjnej na unijnych rynkach.

Alicja Michałowska wygłosi wykład „Rewolucje i perspektywy na rynku suplementów diety”. Głównym wątkiem prelekcji będzie temat planowanych zmian prawa m.in. w zakresie ustalenia maksymalnych poziomów witamin i składników mineralnych, stworzenia wykazu niedozwolonych substancji oraz zmian w procedurze notyfikacyjnej. Omówione zostaną także pozaprawne regulacje rynku suplementów i ramy komunikacji marketingowej suplementów.

Wykład dr Agnieszki Szymeckiej-Wesołowskiej rozpocznie się 6 kwietnia 2022 r. o godzinie 13:30, natomiast wystąpienie Alicji Michałowskiej odbędzie się o godzinie 13:50

Zapraszamy do udziału w tegorocznych Targach. Ze szczegółami wydarzenia mogą się Państwo zapoznać na stronie Organizatora.